19-letni Souleymane Coulibaly został sprzedany do włoskiego Bari za półtora miliona funtów. "Nowy Drogba" przybył do nas z młodzieżówki włoskiej Sieny, ale nie zdołał przebić się do pierwszego składu Tottenhamu.
Coulibaly zrobił furorę na MŚ do lat 17 w 2011 roku w Meksyku, gdzie został królem strzelców z 9 golami na koncie. Zainteresowane sprowadzeniem piłkarza były wówczas Real Madryt i Manchester United, ale ostatecznie trafił on na White Hart Lane. Nie zagrał w ani jednym meczu Spurs, ale w 2013 roku rozegrał 12 spotkań na wypożyczeniu w barwach włoskiego Grosetto. Zdobył wówczas 2 gole dla zespołu z Serie B.
Wraz z piłkarzem Wybrzeża Kości Słoniowej do Bari przechodzi też chorwacki pomocnik - Tomislav Gomelt. 19-letni Gomelt do zespołu Serie B przechodzi jednak tylko na zasadzie wypożyczenia.
5 komentarzy ODŚWIEŻ