Oficjalnie: Tottenham przeprowadzi się na Wembley

29 kwietnia 2017, 12:32, Jakub Spurs News
Oficjalnie: Tottenham przeprowadzi się na Wembley

Możemy potwierdzić że klub zdecydował się aktywować naszą klauzulę zawartą w umowie ze spółką zarządzającą Wembley Stadium, aby rogrywać nasze domowe mecze w sezonie 2017/18 na stadionie narodowym, podczas gdy będą kontynuowane prace nad budową naszego nowego obiektu.

Przed podjęciem tej decyzji zarząd klubu uważnie przyjrzał się harmonogramowi prac a także upewnił się co do finansowania całej inwestycji. Klub wyda także oświadczenie w tej sprawie.

Na temat przeprowadzki wypowiedział się Daniel Levy, prezes Tottenhamu: "To historyczny moment dla naszego klubu bo jest to dzień w którym formalnie zatwierdziliśmy wyburzenie naszego ukochanego White Hart Lane."

"'The Lane' znaczy dla nas wszystkich tak wiele i musieliśmy mieć absolutną pewność że budowa nowego obiektu pójdzie zgodnie z planem, zanim podjeliśmy decyzje o rozbiórce naszej ikony, historcznego domu który towarzyszył nam od 118 lat.

"Zrobimy wszystko aby zapewnić mu godne pożegnanie w dniu naszego ostaniego spotkania 14 maja.

"Wembley będzie naszym domem na jeden sezon, a po tym czasie wrócimy do jednego z najlepszych stadionów piłkarskich na świecie a także unikalnego obiektu mogącego gościć mecze NFL - stadionu który będzie kluczem do przyszłego rozwoju i sukcesu.

"Jest to niezwykle ekscytujący czas dla klubu, zarówno na boisku jak i poza nim.

"Nowy stadion, a także związane z nim projekty, to inwestycję na niespotykaną skale w Północnym Londynie. Jest to początek bardzo potrzebnej odnowy tego obszaru Londynu. Dzielnica Tottenham i jego zróżnicowana klutura, wstrząśnięta dwoma zamieszkami w ciągu ostatnich 30 lat, zasługuje na rozwój i zmiany.

"Ciężko pracujemy aby ludzie mieszkający w tej dzielnicy odczuli korzyści płynące z tych inwestycji, chcemy stworzyć miejsce gdzie lokalna społeczność będzie mogła się uczyć, mieszkać, pracować i rozwijać.

"Jestem szczególnie dumny z tego że ogłaszmy tę decyzję tydzień po targach pracy zorganizowanych przez klub - tym razem dla weteranów wojennych - a także przy okazji ogłoszenia stworzenia 1000 nowych miejsc pracy w związku planowanymi i trwającymi inwestycjami.

"Po zamieszkach w 2011 roku czuliśmy się zobowiązani do wzięcia udziały w odnowie dzielnicy Tottenham. Budowa stadionu jest sercem róznorodnych projektów na całym obszarze.

"Nawołuję do burmistrza Londynu, Zarządu Transportu, a także rady gminy Haringey aby wsparli nasze wysiłki a także zwrócili większą uwagę na dzielnicę Tottenham aby mieć pewnośc że okazja jaką daje budowa nowego stadionu została w maksymalnym stopniu wykorzystana, aby przyszłe pokolenia odnisły z tego korzyść.

Źródło: oficjalna

2 komentarze ODŚWIEŻ

klimek267
2 czerwca 2017, 14:08
http://symphonybet.blogspot.ch/ Kupony ze wszystkich 3 zrodel na dzis mają juz dostepne ! wczoraj trafili kurs 112 i skan dali juz na bloga! dobre typy, sam gram od 3 dni i faktyczynie grają to co dają na blogu, najwazniejsze ze trafiają i mozna sporo zarobic!
0
Walu
4 maja 2017, 00:28
Bardzo jestem ciekaw jak sobie poradzimy na Wembley w przyszłym sezonie i mam w związku z tym pewne obawy, ale dobrze, że przenosimy się tak szybko jak się da. Nie było sensu odwlekać kroku w tył, po którym zrobimy trzy kroki naprzód. Jestem przekonany, że zarząd jest pewny, ze nowe WHL będzie gotowe na początek następnego sezonu. Inaczej byśmy się nie przenosili już teraz na Wembley.
0

forum dyskusyjne

tabela ligowa

poprzedni mecz następny mecz

kontuzje / pauza

ankieta

zdjęcie tygodia

statystyki

reklama

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się