Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Forum dyskusyjne

|<  <<  <  132  133  134  135  136    >  >>  >|
Forum dyskusyjne » Hyde Park » O wszystkim i o niczym :)
24 lutego 2018, 14:00 [cytuj]
Arcz powiedział/a:
https://anglia.goal.pl/362883-tottenham-chce-sprzedac-alderweirelda.html

Ciekawe ile w tym prawdy


Moim zdaniem wcale. Zresztą czego oczekiwać, skoro wcześniej pisali, że Toby chce odejść bo nie gra, gdy tymczasem jeszcze leczył kontuzję. To było jakiś czas temu.
Moim zdaniem wcale. Zresztą czego oczekiwać, skoro wcześniej pisali, że Toby chce odejść bo nie gra, gdy tymczasem jeszcze leczył kontuzję. To było jakiś czas temu
28 lutego 2018, 17:42 [cytuj]
Drodzy koledzy, kibice :) W sobote o 7 przyjezdzam do Londynu na meczyk z Huddersfield, czy jest ktoś na miejscu chętny wyskoczyć na piwko przed meczem gdzieś w okolicy Wembley. Btw lecę w piątek o 22 z Gdańska, może ktoś się dołączy :)
Drodzy koledzy, kibice :) W sobote o 7 przyjezdzam do Londynu na meczyk z Huddersfield, czy jest ktoś na miejscu chętny wyskoczyć na piwko przed meczem gdzieś w okolicy Wembley. Btw lecę w piątek o 22 z Gdańska, może ktoś się dołączy :)
1 marca 2018, 13:03 [cytuj]
Czy was nie razi, ze komentatorzy czy tez "znawcy pilki" w Polsce nie potrafia wymowic nazwy Spurs? ciagle to 3 sylabowe, polskie to-ten-ham..
mozna by pomyslec, ze sa glupi a jednak wiekszosc ogarnia wymowe Leicester a czesto tez Bournemouth.
Nie wiedzialem, ze to az taka plaga, ale postanowilem dac szansen radiu weszlo, zobaczylem english breakfast gwiazdy z czeladzi i jestem przerazony..
Czy was nie razi, ze komentatorzy czy tez "znawcy pilki" w Polsce nie potrafia wymowic nazwy Spurs? ciagle to 3 sylabowe, polskie to-ten-ham.. mozna by pomyslec, ze sa glupi a jednak wiekszosc ogarnia wymowe Leicester a czesto tez Bournemouth. Nie wiedzialem, ze to az taka plaga, ale postanowilem dac szansen radiu weszlo, zobaczylem english breakfast gwiazdy z czeladzi i jestem przerazony
1 marca 2018, 15:09 [cytuj]
Nieważne jak mówią, ważne żeby mówili. Mnie bardziej irytuje Deliali (chociaż wczoraj zaskoczyli mówiąc zgodnie z życzeniem gracza Dele) i używanie prawie zawsze zbitki Koreańczyk Son, tak jakby Koreańczyk było jego imieniem.
Nieważne jak mówią, ważne żeby mówili. Mnie bardziej irytuje Deliali (chociaż wczoraj zaskoczyli mówiąc zgodnie z życzeniem gracza Dele) i używanie prawie zawsze zbitki Koreańczyk Son, tak jakby Koreańczyk było jego imieniem
badseed66
1 marca 2018, 15:19 [cytuj]
modafashion powiedział/a:
Czy was nie razi, ze komentatorzy czy tez "znawcy pilki" w Polsce nie potrafia wymowic nazwy Spurs? ciagle to 3 sylabowe, polskie to-ten-ham..
mozna by pomyslec, ze sa glupi a jednak wiekszosc ogarnia wymowe Leicester a czesto tez Bournemouth.
Nie wiedzialem, ze to az taka plaga, ale postanowilem dac szansen radiu weszlo, zobaczylem english breakfast gwiazdy z czeladzi i jestem przerazony


Może i potrafią ale tak się po prostu utarło. Z Leicester i Bournemouth to co innego bo nie ma chyba "polskiego" łatwiejszego odpowiednika. To-ten-ham narzuca się o wiele bardziej niż, no właśnie co? Lejcester? Lejczester?

Zresztą lata temu na Spursmanii była dyskusja nt. prawidłowej wymowy i z tego co pamiętam to stanęło na tym, że takiej nie ma.
Może i potrafią ale tak się po prostu utarło. Z Leicester i Bournemouth to co innego bo nie ma chyba "polskiego" łatwiejszego odpowiednika. To-ten-ham narzuca się o wiele bardziej niż, no właśnie co? Lejcester? Lejczester? Zresztą lata temu na Spursmanii była dyskusja nt. prawidłowej wymowy i z tego co pamiętam to stanęło na tym, że takiej nie ma
1 marca 2018, 21:44 [cytuj]
ale arsenal bęcki dostaje. choc sezon w sezon mowi sie o koncu wengera to chyba jednak ten bedzie jego ostatnim.
ale arsenal bęcki dostaje. choc sezon w sezon mowi sie o koncu wengera to chyba jednak ten bedzie jego ostatnim
2 marca 2018, 14:28 [cytuj]
Marcin powiedział/a:
Może i potrafią ale tak się po prostu utarło. Z Leicester i Bournemouth to co innego bo nie ma chyba \"polskiego\" łatwiejszego odpowiednika. To-ten-ham narzuca się o wiele bardziej niż, no właśnie co? Lejcester? Lejczester?

Zresztą lata temu na Spursmanii była dyskusja nt. prawidłowej wymowy i z tego co pamiętam to stanęło na tym, że takiej nie ma.


Sam slyszalem ludzi mowiacych bour-ne-mo-uth, strasznie sie przy tym wysilajacych a Angole lubia sobie upraszczac i czesto zmieniaja pozorne wielosylabowce(z punktu widzenia Polaka) do dwoch sylab(tak samo jak w przypadku Spurs).
Mozna sie spierac czy jest wymowa prawidlowa(jest!), jasne jest jednak ze \\&quot;to-ten-ham\\&quot; jest wymowa koszmarnie bledna bo \\&quot;h\\&quot; w \\&quot;ham\\&quot; na koncu wyrazu jest nieme. nikt przeciez nie powie Buck-ing-ham Palace, Bir-ming -ham czy Ful-ham.

Jak nie wiem jak cos powiedziec, szukam slowa podobnego ktore juz znam. Tak sie sklada ze mieszkam w poludniowym Londynie niedaleko Sydenham.
Sydenham jest calkiem podobne do Tottenham
Konczy sie na \\&quot;ham\\&quot;, ma 3 sylaby i \\&quot;n\\&quot; poprzedza \\&quot;ham\\&quot;. wymowa - Syd-nem. czyli przez analogie wymowa powinna byc Tot-nem(mozna tez uslyszec tot-nym lub, rzadziej tot-nam). Tak zreszta mowia osoby tu mieszkajace.
Nie zaleznie od dzwieku wystepujacego po "n" sa to dwie sylaby i w zadnej wersji nie ma "ham".
Jak ktos ma watpliwosci moze podczas pobytu w Londynie przejechac sie czerwona linia metra i posluchac zapowiedzi stacji Tottenham court road.
Edytowano dnia: 2 marca 2018, 14:31
Sam slyszalem ludzi mowiacych bour-ne-mo-uth, strasznie sie przy tym wysilajacych a Angole lubia sobie upraszczac i czesto zmieniaja pozorne wielosylabowce(z punktu widzenia Polaka) do dwoch sylab(tak samo jak w przypadku Spurs). Mozna sie spierac czy jest wymowa prawidlowa(jest!), jasne jest jednak ze \\&quot;to-ten-ham\\&quot; jest wymowa koszmarnie bledna bo \\&quot;h\\&quot; w \\&quot;ham\\&quot; na koncu wyrazu jest nieme. nikt przeciez nie powie Buck-ing-ham Palace, Bir-ming -ham czy Ful-ham. Jak nie wiem jak cos powiedziec, szukam slowa podobnego ktore juz znam. Tak sie sklada ze mieszkam w poludniowym Londynie niedaleko Sydenham. Sydenham jest calkiem podobne do Tottenham Konczy sie na \\&quot;ham\\&quot;, ma 3 sylaby i \\&quot;n\\&quot; poprzedza \\&quot;ham\\&quot;. wymowa - Syd-nem. czyli przez analogie wymowa powinna byc Tot-nem(mozna tez uslyszec tot-nym lub, rzadziej tot-nam). Tak zreszta mowia osoby tu mieszkajace. Nie zaleznie od dzwieku wystepujacego po "n" sa to dwie sylaby i w zadnej wersji nie ma "ham". Jak ktos ma watpliwosci moze podczas pobytu w Londynie przejechac sie czerwona linia metra i posluchac zapowiedzi stacji Tottenham court road.
2 marca 2018, 14:58 [cytuj]
I co? Nikt jutro na Guinessa pod Wembley nie da się namówić?
I co? Nikt jutro na Guinessa pod Wembley nie da się namówić?
2 marca 2018, 15:13 [cytuj]
rekordowe mrozy(-5) a ty chcesz pic pod stadionem?
w dodatku Guinnessa :(
Edytowano dnia: 2 marca 2018, 15:14
rekordowe mrozy(-5) a ty chcesz pic pod stadionem? w dodatku Guinnessa :(
2 marca 2018, 15:25 [cytuj]
Eidur powiedział/a:
Moim zdaniem wcale. Zresztą czego oczekiwać, skoro wcześniej pisali, że Toby chce odejść bo nie gra, gdy tymczasem jeszcze leczył kontuzję. To było jakiś czas temu

teraz zerknalem w linka. zdjecie z 2010 chyba :glupek:
jezeli prawda jest, ze nie podpisla kontraktu to odejdzie bo (niech mnie ktos poprawi jezeli powielam plotke) latem bedzie mial cene odstepnego 25mln.
na TT bylo sporo plotek ze jednak podpisal i ogloszenie bedzie jak wroci do gry.. niestety nie potwierdzily sie.
teraz zerknalem w linka. zdjecie z 2010 chyba :glupek: jezeli prawda jest, ze nie podpisla kontraktu to odejdzie bo (niech mnie ktos poprawi jezeli powielam plotke) latem bedzie mial cene odstepnego 25mln. na TT bylo sporo plotek ze jednak podpisal i ogloszenie bedzie jak wroci do gry.. niestety nie potwierdzily sie
2 marca 2018, 15:30 [cytuj]
modafashion powiedział/a:
rekordowe mrozy(-5) a ty chcesz pic pod stadionem?
w dodatku Guinnessa :(

W barze ofc :)
W barze ofc :)
2 marca 2018, 15:49 [cytuj]
sportowiec07 powiedział/a:
ale arsenal bęcki dostaje. choc sezon w sezon mowi sie o koncu wengera to chyba jednak ten bedzie jego ostatnim


Jakimś cudem wygra LE i w nagrodę dostanie jeszcze 4 lata u steru a to mu wystarczy do spuszczenia Arsenalu do Championship i tak zakończy się jego barwna kariera menedżerska. Róbcie Screeny :D
Jakimś cudem wygra LE i w nagrodę dostanie jeszcze 4 lata u steru a to mu wystarczy do spuszczenia Arsenalu do Championship i tak zakończy się jego barwna kariera menedżerska. Róbcie Screeny :D
2 marca 2018, 15:51 [cytuj]
modafashion powiedział/a:
Sam slyszalem ludzi mowiacych bour-ne-mo-uth, strasznie sie przy tym wysilajacych a Angole lubia sobie upraszczac i czesto zmieniaja pozorne wielosylabowce(z punktu widzenia Polaka) do dwoch sylab(tak samo jak w przypadku Spurs).
Mozna sie spierac czy jest wymowa prawidlowa(jest!), jasne jest jednak ze \\&quot;to-ten-ham\\&quot; jest wymowa koszmarnie bledna bo \\&quot;h\\&quot; w \\&quot;ham\\&quot; na koncu wyrazu jest nieme. nikt przeciez nie powie Buck-ing-ham Palace, Bir-ming -ham czy Ful-ham.

Jak nie wiem jak cos powiedziec, szukam slowa podobnego ktore juz znam. Tak sie sklada ze mieszkam w poludniowym Londynie niedaleko Sydenham.
Sydenham jest calkiem podobne do Tottenham
Konczy sie na \\&quot;ham\\&quot;, ma 3 sylaby i \\&quot;n\\&quot; poprzedza \\&quot;ham\\&quot;. wymowa - Syd-nem. czyli przez analogie wymowa powinna byc Tot-nem(mozna tez uslyszec tot-nym lub, rzadziej tot-nam). Tak zreszta mowia osoby tu mieszkajace.
Nie zaleznie od dzwieku wystepujacego po "n" sa to dwie sylaby i w zadnej wersji nie ma "ham".
Jak ktos ma watpliwosci moze podczas pobytu w Londynie przejechac sie czerwona linia metra i posluchac zapowiedzi stacji Tottenham court road.


Nie tylko Anglicy upraszczają. To się ekonomia języka zdaje nazywa.

Przykład z Birmingham czy Fulham dużo lepszy. W jego świetle rzeczywiście trudno wytłumaczyć używanie formy To-ten-ham inaczej niż uzusem. A te mają dużą moc:] Pamiętam jak się tu, na Spursmanii, kłóciłem o poprawność odmiany "meczy". Można było przytaczać opinie językoznawców ale chuj, u nas w redakcji się nie używa więc niepoprawne:bezradny:
A już o to dlaczego dziennikarze i komentarzy używają niepoprawnej formy, tej z -ham na końcu, to trzeba by ich samych pytać. To niekoniecznie musi być ignorancja (i o to mi wcześniej chodziło) a po prostu uleganie przyzwyczajeniom słuchaczy. Podobnie jest przecież z zagranicznymi imionami i nazwiskami zakończonymi na -o. Powinno się je odmieniać ale przecież z reguły słyszymy i czytamy o golach Cristiano Ronaldo a nie Cristiana Ronalda. Kojarzy mi się, że pewien dziennikarz opowiadał gdzieś o tym, że on wie jak jest poprawnie ale ludzie są przyzwyczajeni do czegoś innego więc nie ma sensu kopać się z koniem.

Może z tym To-ten-hamem jest podobnie? Może prawidłowa forma jest odbierana jako szpanowanie?
Nie tylko Anglicy upraszczają. To się ekonomia języka zdaje nazywa. Przykład z Birmingham czy Fulham dużo lepszy. W jego świetle rzeczywiście trudno wytłumaczyć używanie formy To-ten-ham inaczej niż uzusem. A te mają dużą moc:] Pamiętam jak się tu, na Spursmanii, kłóciłem o poprawność odmiany "meczy". Można było przytaczać opinie językoznawców ale chuj, u nas w redakcji się nie używa więc niepoprawne:bezradny: A już o to dlaczego dziennikarze i komentarzy używają niepoprawnej formy, tej z -ham na końcu, to trzeba by ich samych pytać. To niekoniecznie musi być ignorancja (i o to mi wcześniej chodziło) a po prostu uleganie przyzwyczajeniom słuchaczy. Podobnie jest przecież z zagranicznymi imionami i nazwiskami zakończonymi na -o. Powinno się je odmieniać ale przecież z reguły słyszymy i czytamy o golach Cristiano Ronaldo a nie Cristiana Ronalda. Kojarzy mi się, że pewien dziennikarz opowiadał gdzieś o tym, że on wie jak jest poprawnie ale ludzie są przyzwyczajeni do czegoś innego więc nie ma sensu kopać się z koniem. Może z tym To-ten-hamem jest podobnie? Może prawidłowa forma jest odbierana jako szpanowanie?
2 marca 2018, 15:53 [cytuj]
Walu powiedział/a:
Jakimś cudem wygra LE i w nagrodę dostanie jeszcze 4 lata u steru a to mu wystarczy do spuszczenia Arsenalu do Championship i tak zakończy się jego barwna kariera menedżerska. Róbcie Screeny :D


Yhy, w meczach z Östersunds widzieliśmy wszyscy jak Arsenal zmierza po tryumf w tych rozgrywkach

To by musiał być naprawdę potężny cud:D:]
Edytowano dnia: 2 marca 2018, 15:54
Yhy, w meczach z Östersunds widzieliśmy wszyscy jak Arsenal zmierza po tryumf w tych rozgrywkach To by musiał być naprawdę potężny cud:D:]
2 marca 2018, 15:58 [cytuj]
Pod Wembley to chyba nie ma szalu z barami(co prawda nigdy nie szukalem) a w sklepach jest ban na sprzedaz alko przed meczami .
komentarze w linku arcza - zloto.. 'Toby nie wzmocnilby Utd' :rotfl:

edytowanie postow zawierajacych cudzyslow to dramat
Edytowano dnia: 2 marca 2018, 16:09
Pod Wembley to chyba nie ma szalu z barami(co prawda nigdy nie szukalem) a w sklepach jest ban na sprzedaz alko przed meczami . komentarze w linku arcza - zloto.. 'Toby nie wzmocnilby Utd' :rotfl: edytowanie postow zawierajacych cudzyslow to dramat
3 marca 2018, 13:22 [cytuj]
Jeżeli chodzi o nazwy klubów angielskich to taka ciekawostka

https://www.youtube.com/watch?v=klfmDgRAW8U

Jeżeli chodzi o nazwy klubów angielskich to taka ciekawostka https://www.youtube.com/watch?v=klfmDgRAW8U
4 marca 2018, 11:41 [cytuj]
Mieszkałem ponad 10 lat na Tottenhamie i tem sie (lokalni) wmawia Tot-nam.
Pod Wemblay znam tylko jeden pub, jest zawsze zatloczony a ponadto właściciele to fani Arsenalu.
Mieszkałem ponad 10 lat na Tottenhamie i tem sie (lokalni) wmawia Tot-nam. Pod Wemblay znam tylko jeden pub, jest zawsze zatloczony a ponadto właściciele to fani Arsenalu
4 marca 2018, 17:48 [cytuj]
Było kiedyś. Twarowski mówił że to by brzmiało zbyt pretensjonalnie. To ja już wole jak spolszczone Tottenham mówią niż mieliby między polskie słowa wplatać angielskie Totnam. Jak tow ogóle sztucznie by brzmiało w polskiej tv.
Edytowano dnia: 4 marca 2018, 17:51
Było kiedyś. Twarowski mówił że to by brzmiało zbyt pretensjonalnie. To ja już wole jak spolszczone Tottenham mówią niż mieliby między polskie słowa wplatać angielskie Totnam. Jak tow ogóle sztucznie by brzmiało w polskiej tv
4 marca 2018, 18:04 [cytuj]
piekny powiedział/a:
Mieszkałem ponad 10 lat na Tottenhamie i tem sie (lokalni) wmawia Tot-nam.


Dlatego mam wątpliwości czy istnieje "prawidłowa" forma. No bo która? Lokalna, ogólnokrajowa?

Mecenas powiedział/a:
Było kiedyś. Twarowski mówił że to by brzmiało zbyt pretensjonalnie. To ja już wole jak spolszczone Tottenham mówią niż mieliby między polskie słowa wplatać angielskie Totnam. Jak tow ogóle sztucznie by brzmiało w polskiej tv


No właśnie. Coś jak mówienie łaj-faj zamiast wi-fi.
Dlatego mam wątpliwości czy istnieje "prawidłowa" forma. No bo która? Lokalna, ogólnokrajowa? [quote=Mecenas]Było kiedyś. Twarowski mówił że to by brzmiało zbyt pretensjonalnie. To ja już wole jak spolszczone Tottenham mówią niż mieliby między polskie słowa wplatać angielskie Totnam. Jak tow ogóle sztucznie by brzmiało w polskiej tv
5 marca 2018, 13:24 [cytuj]
Szymon Marciniak sędzią naszego środowego spotkania. Co o tym sądzicie ?
Szymon Marciniak sędzią naszego środowego spotkania. Co o tym sądzicie ?
|<  <<  <  132  133  134  135  136    >  >>  >|

tabela ligowa

Drużyna M Z R P PKT
1. Arsenal FC 0 0 0 0 0
2. Aston Villa F.C. 0 0 0 0 0
3. Brentford F.C. 0 0 0 0 0
4. Brighton & Hove Albion F.C. 0 0 0 0 0
5. Burnley FC 0 0 0 0 0
6. Chelsea FC 0 0 0 0 0
7. Crystal Palace 0 0 0 0 0
pokaż całą tabelę

ankieta

Na którym miejscu w tabeli Tottenham zakończy sezon Premier League 2023/2024?
1 12.5%
2-3 12.5%
4-6 25%
7-10 50%
11-20 0%
8 oddanych głosów
archiwum ankiet

kontuzje

Użytkownicy online: Gości online: 100 Zarejestrowanych użytkowników: 5225 Ostatnio zarejestrowany: Witek
• Sprawdź najnowszy bukmacher ranking na meczyki.pl

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się