Tylko remis z czerwoną latarnią ligi

31 stycznia 2017, 23:40, Przemysław Grudzień

W 23 kolejce Premier League drużynie Tottenhamu na Stadium of Light udało się jedynie zremisować z drużyną zakmykającą układ tabeli Sunderlandem prowadzonym przez Davida Moyes'a

Mecz nie należał do najciekawszych widowisk. Spotkanie nie obfitowało w dogodne sytuacje bramkowe, po obu stronach było ich jak na lekarstwo. Drużyna gości przyjeła taktykę zagrywania długich piłek na grającego na szpicy byłego snajpera Tottenhamu Jermaina Defoe, kilkukrotnie zagrażając pod bramką strzeżoną przez Vorm'a, oraz obronę niemalże całą drużyną, co znacznie skomplikowało sprawę drużynie Mauricio Pochettino, która choć kontrolowała przebieg całego meczu, utrzymując się głównie przy piłce i budując kolejne ataki, nie potrafiła jednak skutecznie przedrzeć się przez mur obronny gospodarzy i zagrozić włoskiemu bramkarzowi czarnych kotów. Całkiem niewidoczny tego dnia w drużynie gości był Harry Kane.

Spotkanie mogło potoczyć się znacznie inaczej gdyby nie kontrowersyjna sytuacja z 33 minuty kiedy to arbiter spotkania postanowił napomnieć brutalnie i z premedytacją faulującego Rodwella zaledwie żółtą kartką.

Drużynę Tottenhamu poza utratą cennych oczek ,w sytuacji kiedy potknąły się drużyny z czołówki może martwić również kolejna kontuzja obrońcy, bowiem w 38 minucie wskutek urazu boisko musiał opuścić Danny Rose.

Remis w tym spotkaniu pozwolił nam wyprzedzić Arsenal, który sensacyjnie przegrał na własnym boisku z Watfordem i zająć nam miejsce tuż za liderem rozgrywek z dorobkiem 47 punktów, tracąc do niego dalej 9 oczek.

Następne spotkanie drużyna kogutów rozegra na White Hart Lane w sobotę 04.02.2017 o godz 18:30 z beniaminkiem z Middlesbrough.

Sunderland 0:0 Tottenham

Składy:

Sunderland: Mannone, Jones, Manquillo, O'Shea (C), Kone, Denayer, Ndong, Larsson, Rodwell, Borini(72' Honeyman), Defoe

Tottenham: Vorm, Walker, Dier, Alderwielerd, Rose(38' Davies), Dembele(85' Janssen), Wanyama, Eriksen, Dele, Son(73' Sissoko), Kane(C)

Żółte kartki: Rodwell 33', Manquillo 65'

Sędzia główny: Lee Mason